دوربین مدار بستهدوربین مدار بسته گردان

مقالات دوربين مداربسته

دوربين مداربسته
مشکل فراموشی پسورد DVR و رمز مادر برخی دستگاه ها در این مقاله رمز مادر دستگاه های DVR برندهایی نظیر : Dahua , Guardian , CNB , Hikvision , Maxron , Pharoos , Photon , Simaran , iCatch , KDT , FUHO , Fine , Streamax DVR , TVT-Hisharp , و خیلی از برند ها و دستگاه های بدون نام یا NoName بازار اشاره خواهد شد. قطعا خیلی ها با این مشکل مواجه شده اند که رمز عبور دستگاه رو فراموش کرده اند و بعد از آن دیگه هیچ راهی برای ورود به دستگاه نداشتند .
فراموش كردن پسورد يا همان رمزعبور admin  دستگاه هاي DVR  يكي از مشكلات اساسي در زمينه دوربين مداربسته براي همكاران و مصرف كنندگان عزيز مي باشد. قصد داريم در اين مقاله چند روش مرور را با هم كنيم تا شايد بتوانيم مشكل برخي عزيزان را حل كنيم چرا كه اين موارد تضميني نبوده و روي تمام دستگاه ها جواب نخواهند داد. اكثر دستگاه هاي توليد شده در بازار دوربين مداربسته بر روي فريم ورشان ( Frameware ) يك تاريخ درج شده است و
در اين مقاله ميخواهيم به هر آن جه كه شما بايد از سنسورها و پيدايش انها بدانيد بپردازيم. CCD قلب دوربین های دیجیتال بوده و جای شاتر و هم فیلم را در دوربین های معمولی می گیرد. ظهور این تکنولوژی به سال 1960، زمانی که تلاش برای تولید حافظه های ارزان و در مقیاس بالا در حال انجام بود بر می‌گردد. در ابتدا استفاده از این تکنولوژی برای گرفتن تصویر به مخیله دانشمندانی که بر روی آن کار می کردند نیز خطور نمی کرد...  
در اين مقاله سعي داريم تا تفاوت هاي بين تكنولوژي هاي موجود در بازار دوربين مداربسته را با هم مقايسه كنيم تا بتوانيم با مزايا و معايب هر كدام از آن ها بيشتر آشنا شويم. اما مشکلی که بوجود آمده انتخاب از میان این فناوری‌ها است! اين مقاله به شما كمك مي كند تا بهتر بتوانيد از ميان اين تكنولوژي ها بهترين گزينه را انتخاب كنيد و ديگر جاي سوالي براي شما باقي نخواهد گذاشت .
ONVIF (Open Network Video Interface Forum) Onvif  برنامه و استانداردی جهانی برای کنترل دوربین‌ها و سیستم‌های تحت شبکه است. بر اساس این استاندارد، تمامی‌سیستمها و دوربینهای تحت شبکه بدون توجه به برند و مدل، با یک برنامه یکسان کنترل می‌شوند. برای درک اهمیت این استاندارد کافی ست لحظه ای فکر کنید که تا قبل از ارائه آن و با این همه برند، تنوع مدل و بالطبع تنوع برنامه، تا چه حد راهبری سیستم‌ها و دوربین‌ها پیچیده و متفاوت بوده است.
آيا ميخواهيد بدانيد POE  چيست ؟ POE مخفف سه كلمه  Power Over Ethernet یعنی برق بر روی اترنت است و معنايش اين است كه شما برق را با همان بستر اترنت يا همان كابل شبكه خودمان به دستگاه مورد نظر منتقل مي نمائيد و ديگر نيازي به كابل كشي مجدد براي برق نيست این امر معمولا روی استانداردهای تعریف شده برای کابل شبکه برق روی زوج سیم قهوه ای/سفیدقهوه ای و آبی/سفیدآبی انجام می پذیرد.   اگر متراژ کابل زیاد شود آمپر افت قابل توجهی پیدا می کند 
سیستم های wvcw480 طراحی منحصر به فردی برخوردارند که بر اساس استاندارد ip66 در مقابل نفوذ آب مقاوم هستند و هم چنین از سیستم های لنز ضد لرزش و تکنولوژی سوپر داینامیک نیز بهره می برند . پوشش آلومینیومی این سیستم با یک لایه 3/5 میلی متری از پلی کربنات پوشانده شده است.که لنز دوربین نیز به آن متصل می گردد . مجموعه دوربین و لنز آن به شدت در مقابل ضربات و شوک های فیزیکی خارجی محافظت می شوند.
آيا شما نيز تا به حال براي انتقال تصوير يا هر چيز ديگري با مشكل IP  ثابت يا همان IP Static  برخورد كرده ايد ؟ . پس براي يك بار هم كه شده نام DDNS  به گوشتان خورده است. و در به در دنبال راه حلي براي استفاده از DDNS  روي دستگاه هاي DVR و  NVR  و دوربن هاي مداربسته تحت شبكه بوده ايد .  اگر اين طور است پس تا پايان اين مقاله با ما باشيد #1. DDNS  چيست؟ DDNS مخفف اين چهار كلمه است : (   dynamic domain name system ) . ارائه دهندگان اينترنت و يا همان ISP ها به تمام كاربرانشان يك آي پي دايناميك كه از جنس اعداد است اختصاص مي دهند كه در حالت عادي به صورت DHCP  بوده و هر بار بعد از خاموش و روشن كردن مودم به صورت خودكار از طرف ISP  يك شناسه دريافت مي كنند و حال كار DDNS  و سرويس  دهندگان اين خدمت اين است كه اين شناسه شما را به يك حالت ثابت تبديل كنند.